poniedziałek, 2 listopada 2009

Dziś i jutro

No tak.. miałam pisać regularnie. Trochę czasu mi brakuje:( A w dodatku nie jestem wcale zachwycona faktem, że się jeszcze nie zebrałam do zmniejszenia dziennej dawki kalorii.

Jutro... Mówienie "jutro" jest niebezpieczne. "Jutro" oznacza "już nie dzisiaj" i gdy przyjmuje się taką strategię, coraz mniej robi się "już dzisiaj". Wszystko można odłożyć jeszcze o jeden dzień. "Jutro też jest dzień" - mówi się. Ale w odchudzaniu nie ma "jutro". Jeżeli dziś nie pójdę biegać, przytyję! Jeżeli dziś zjem 200kcal za dużo - przytyję! Może nie dziś, ale jutro na pewno, przytyję! Dlatego dziś nie mówię "jutro". Mam tylko nadzieję, że jutro powiem "dziś".

4 komentarze:

 1. Otyłość. ŻYWIENIE RACJONALNE; wg: IRL KRAKÓW.
  BH.502.
  MOTTO: Człowiek jak każdy organizm żywy na naszej planecie, TYJE z dwóch powodów GŁÓWNYCH. *

  1. PIERWSZY POWÓD:
  To spożycie zbyt dużej ilości tłuszczu, który wchłania się szybko w jelicie cienkim i odkłada jako tłuszcz już ludzki. Tyjemy od tłuszczu w tempie ekspresowym.

  2. DRUGI POWÓD:
  Konsumpcja węglowodanów, ale tylko i WYŁĄCZNIE tych, które po spożyciu produktu zawierającego właśnie węglowodany, podnoszą poziom cukru wysoko, zmuszając trzustkę do wydzielania zbyt dużej ilości INSULINY, co skutkuje utworzeniem trójglicerydów, czyli również tłuszczu, głównie w górnych partiach ciała np. wychudzone osoby, a z fałdami tłuszczu na twarzy.

  PUENTA KIERUNKOWA:
  CHLEB typu KR-IRL, zawiera dużo węglowodanów, ale NISKICH, tzn. daje energię, a nie powoduje otyłości oraz tworzy uczucie sytości. Zdecydowanie niezbędny w procesie odchudzania. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

  KAŻDY CHLEB UPIECZONY W OPARCIU O JAKĄKOLWIEK MĄKĘ, ZAWIERA WYSOKIE WĘGLOWODANY:
  Oraz ogrom toksyn tj. konserwanty, spulchniacze, barwniki, polepszacze zapachu i smaku, przyczynia się do plagi otyłości i cukrzycy typu 2, u ludzi, ale u kotów i psów nim karmionych również. *

  WIEDZĄ O TYM CHIŃCZYCY (1,2 MLD LUDZI) ORAZ HINDUSI (900 MLN):
  Którzy ciągle pracują i skutecznie się rozmnażają, ponieważ jedzą ogromnie dużo energetycznych węglowodanów, lecz tych niskich w ryżu i w kaszach. Ich energia nie ma sobie równych, nawet w sztukach walki gdzie jest to wyraźnie widoczne. Sukces życia dla współczesnego człowieka to konsumpcja NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, a wzorem są ludy Dalekiego Wschodu. PIWO jest dozwolone i po piwie się nie tyje, lecz po tym co się przy piwku zje np. tłuszcz i WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu.

  KONKLUZJA finalna:
  Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

  R E F L E K S J A:
  INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
  IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, marketing, obłuda i biznes.

  ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
  Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
  Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że Cię tu nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Też chcę zgubić zbędne kalorie :/

  Obserwujemy ? (;
  Zapraszam do siebie:
  wiikuuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, zawsze mówie sobie, że od jutra !! Mam tego dość !! Ah, od dzisiaj!
  Dodaje do obserwowanych ;)
  zapraszam do siebie a-k-m-z.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

 
Twój Strażnik wagi

Najlepsze strony i blogi o odchudzaniu.